Finał IX Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie
2017-05-30 13:40:51
20 kwietnia br. na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Konkurs jest dobrym przykładem promocji pozytywnych zachowań w środowisku pracy, pozwala szerzyć ideę bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników. 
 Konkurs został zorganizowany przez Wydział Inżynierii Produkcji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz magazyn „Bez Pługa”. Przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez współpracy z firmą Bayer CropScience – sponsora głównego oraz bez pozostałych sponsorów konkursu: firm Grene Sp. z o.o i 3M Poland Sp. z o.o.
Konkurs wpisał się już na stałe w kalendarz roku szkolnego i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. IX edycja zakończyła się dużym sukcesem, gdyż do eliminacji szkolnych przystąpiło 2863 uczniów ze 115 szkół ponadgimnazjalnych, które zgodnie z regulaminem spełniały warunki zgłoszenia i uczestnictwa. Do etapu centralnego zgłoszono 114 uczniów szkół rolniczych z terenu całej Polski. Łącznie w dziewięciu edycjach wydarzenia wzięło udział około 29 tysięcy uczniów, a 1260 osób przystąpiło do finału konkursu. W tym roku na egzamin finałowy do Warszawy przyjechało 91 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym lub leśnym. Młodzież zmierzyła się z dwuetapowym egzaminem, a komisja złożona z przedstawicieli organizatorów wyłoniła pięciu laureatów.
Zwycięzcami tegorocznej IX Edycji Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie zostali:
  • I miejsce – Andrzej Bogusz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej, który podczas egzaminu finałowego uzyskał 47 pkt. Nagrodę za profesjonalne przygotowanie laureata otrzymał pan Andrzej Kalinowski.
  • II miejsce – Kamil Antosiak z Zespołu Szkół w Krasnosielcu, który podczas egzaminu finałowego uzyskał 46 pkt. Nagrodę za profesjonalne przygotowanie laureata otrzymała pani Aneta Michalska.
  • III miejsce – Andrzej Bugała z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, który podczas egzaminu finałowego uzyskał 45 pkt. Nagrodę za profesjonalne przygotowanie laureata otrzymał pan Mariusz Szymański.
  • IV miejsce – Krystian Kordowski z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, który podczas egzaminu finałowego uzyskał 44 pkt. Nagrodę za profesjonalne przygotowanie laureata otrzymał pan Wiesław Sakowski.
  • V miejsce – Marcin Szymczak z Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku, który podczas egzaminu finałowego uzyskał 43 pkt. Nagrodę za profesjonalne przygotowanie laureata otrzymał pan Daniel Gorący.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału Konkursu.