Archiwum - Numer 4/2015 - Tylko płytkie spulchnianie
Tylko płytkie spulchnianie
Fragment artykułu
Wydaje się, że uprawa bezorkowa nie jest popularna wśród polskich rolników. Czasem w programach czy czasopismach rolniczych jest o niej jakaś wzmianka, można też przeczytać o rolnikach, którzy porzucili pług, a mimo to nie narzekają na mniejsze plony. Jednak takie spostrzeżenia są dość rzadkim zjawiskiem w masowych środkach przekazu. Tymczasem, jeśli przyjrzeć się dobrze tematowi, to okazuje się, że uprawa bezpłużna pojawia się na polskich polach częściej. Może nie od razu na całej powierzchni gospodarstwa, może tylko po rzepaku, ale jesli ktoś wie, na co zwrócić uwagę, to zaobserwuje więcej pól, na których ostatnią uprawką przed siewem był gruber pracujący "na głęboko". A co, gdyby tak pójść krok dalej i spłycić uprawę?
Pobierz artykuł
Aby pobrać artykuł należy:Reklamacje Regulamin
  • Wysłać SMS o treści AP.ARTBP na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
    LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl