Archiwum - Numer 2/2016 - Wrażliwość pszenicy ozimej na uproszczenia
Wrażliwość pszenicy ozimej na uproszczenia
Fragment artykułu
W Polsce w ostatnich latach udział zbóż w strukturze zasiewów systematycznie wzrasta. Tą grupą roślin obsiewa się obecnie około 73% gruntów ornych, a w wielu rejonach ich udział jest jeszcze większy. Dodatkowo czynniki ekonomiczne i organizacyjne wymuszają wzrost areału uprawy pszenicy, która jest zbożem szczególnie wrażliwym na niekorzystne następstwo roślin. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że dobór odmian może być czynnikiem kompensującym uprawę pszenicy w warunkach uproszczonego zmianowania.
 
Pobierz artykuł
Aby pobrać artykuł należy:Reklamacje Regulamin
  • Wysłać SMS o treści AP.ARTBP na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
    LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl