Archiwum - Numer 1/2017 - Gryka – tylko siać i zbierać
Gryka – tylko siać i zbierać
Fragment artykułu
Gryka siewna, zwana też gryką zwyczajną lub hreczką (Fagopyrum esculentum) to roślina jednoroczna. Jej nasiona zawierają od 10 do 16% białka. Są one cenniejsze niż białka zbóż, a wartością i strawnością zbliżone są do białek roślin strączkowych. Mimo to uprawa hreczki została w dużej mierze ograniczona w konsekwencji intensyfikacji rolnictwa po drugiej wojnie światowej. W programie rolnośrodowiskowym, w pakiecie 6. uwzględnione są jednak dopłaty do uprawy gryki jako gatunku mało popularnego, zagrożonego tzw. erozją genetyczną. Pojawiają się zatem szanse na powrót gryki na pole.
Pobierz artykuł
Aby pobrać artykuł należy:Reklamacje Regulamin
  • Wysłać SMS o treści AP.ARTBP na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
    LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl