Bez Pługa / Agrotech już od 16 marca w Targach Kielce
Przez trzy dni w Targach Kielce trwać będzie święto polskich rolników Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Techniczne nowości od światowych liderów, 24-letnia tradycja i klimat. Warto rozpocząć sezon wiosenny w Targach Kielce. W ubiegłym roku wystawy odwiedziło 71 250 osób!Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce to dziś największa w Polsce wystawa branży, organizowana w halach wystawienniczych. Targi przedstawiają kompleksowo nowinki techniki rolniczej, gromadzą światowych liderów rynku, a polskim rolnikom wytyczają drogę rozwoju dla ich gospodarstw - tych rodzinnych i wielkoobszarowych. Miarą sukcesu AGROTECH-u od lat jest nie tylko liczba zwiedzających – 71 250 osób w roku ubiegłym. Rangę wystawy podkreślają obecność przedstawicieli polskiego rządu i wizyty zagranicznych delegacji – w roku ubiegłym roku było ich sześć.W Kielcach zawsze czekają na rolników liderzy branży, w tym roku również można liczyć na ich obecność. Jak zwykle interesujące stoiska z atrakcjami przygotowują między innymi: New Holland, John Deere, Case IH, Class, Same Deutz-Fahr, Kuhn, Ursus, Kubota, Zetor, a także tak znane na polskim rynku rolniczym firmy jak: Korbanek, Bury, Krukowiak, Syngenta, Yara, Jarmet, Bomet i setki innych producentów.
- Już wiemy, że tegoroczny AGROTECH będzie większy od poprzedniego, jeśli chodzi o powierzchnię – mówi Kamil Perz, Dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce. – W 11 halach wystawienniczych i na terenie zewnętrznym na naszych gości czekać będą nowoczesne ekspozycje, setki ciągników i maszyn rolniczych. Zachęcam do odwiedzin, bo nie tylko wielkość, ale też jakość ekspozycji, obecność znanych na świecie marek, liczba towarzyszących targom eventów na pewno sprosta oczekiwaniom rolników.
Podczas targów będzie można nie tylko zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze. Wiele firm proponować będzie przetestowanie ich na specjalnych symulatorach. Premierę na targach będzie mieć gra Pure Farming 2018. Stulecie swojej działalności i pierwszego zaprojektowanego ciągnika obchodzić będzie John Deere. Zobaczymy laureatów konkursu „Maszyna Rolnicza Roku 2018”. Premierę przygotował New Holland, ale także wiele innych firm.Nowością targów AGROTECH  jest Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która będzie od tego roku przyznawana podczas targów AGROTECH. Jest ona uhonorowaniem osób, organizacji, przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju polskiego rolnictwa i promują jego pozytywny wizerunek w kraju i za granicą. Nagroda będzie przyznawana w dwóch kategoriach – „Osobowość” i „Polska firma z sukcesem”.
            Od 18 lat wystawie rolniczej w Kielcach towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS EXPO. Dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą nowocześnie prowadzić gospodarkę leśną i rozwijać przemysł drzewny. Ekspozycja prezentowana jest zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym, gdzie na żywo można obserwować, jak działają urządzenia i maszyny podczas pracy.