Bez Pługa / Horsch Leeb 4 AX – nowy wymiar ochrony roślin
Nowy, ciągniony opryskiwacz Leeb 4 AX to oferta HORSCHA dla średnich klientów. Ta grupa odbiorców/nabywców będzie dla HORSCHA bardzo ważna również w przyszłości. Na dzisiaj firma ma już w ofercie opryskiwacze ciągnione Leeb LT o pojemności 4000 litrów, które gwarantują najwyższy komfort obsługi i wiele wariantów dodatkowego wyposażenia. W porównaniu do Leeb LT opryskiwacz Leeb 4 AX został zredukowany pod względem wyposażenia technicznego i obsługi do najistotniejszych elementów, dzięki czemu zapewnia przejrzyste struktury operacyjne.Oczywiście nie zamierzamy iść na żadne kompromisy pod względem funkcjonalności. Dlatego również ten opryskiwacz, podobnie jak wszystkie inne opryskiwacze polowe HORSCHA, został wyposażony w sprawdzony system Leeb BoomControl, który zapewnia optymalne prowadzenie belki. HORSCH był dotąd nieobecny w przedziale 4000-litrowych opryskiwaczy zaczepianych o prostym wyposażeniu technicznym.
Jednak ta sytuacja zmieni się wraz z wprowadzeniem nowego opryskiwacza Leeb 4 AX, który adresowany jest do nowej grupy klientów.Objętość zbiornika z tworzywa sztucznego zaprojektowana została na 3800 litrów cieczy roboczej i 400 litrów wody czystej. Wysoka jakość powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej zbiornika umożliwia jego łatwe czyszczenie. Pompa membranowo-tłokowa, w zależności od wyboru, może mieć wydajność 270 l/min lub 400 l/min. Pompa napędzana jest przy pomocy wału napędowego.
Centrum operacyjne Leeb 4 AX zostało wyposażone w dwa mechaniczne zawory wielodrożne, z których jeden reguluje stopień ssania, a drugi stopień tłoczenia maszyny. System charakteryzuje się prostą obsługą i solidną konstrukcją. 35-litrowy rozwadniacz, znany z serii dużych opryskiwaczy rodziny Leeb, wydajnie rozwadnia środek, umożliwiając szybkie i dokładne rozpuszczanie proszków i granulatów.
Czyszczenie wnętrza zbiornika odbywa się klasycznie według zasady rozcieńczania. System BoomControl gwarantuje odległość 50 cm do powierzchni docelowej pryskania i prędkość roboczą sięgającą do 15 km/h. Rozstaw dysz oferowany jest ze standardową odległością 50 cm. Na razie planowane są szerokości belki od 18 do 30 metrów, podzielne na pięć do dziewięciu segmentów.W zależności od potrzeb dyszel może być wyposażony w górny lub dolny sprzęg. Opcjonalnie do wyposażenia można dodać automatyczne kierowanie dyszlem, co pozwala na poruszanie się opryskiwacza zaczepianego dokładnie w śladzie ciągnika.
Szerokość śladu można elastycznie regulować w zakresie od 1,5 do 2,25 metra i zmieniać w dowolnym momencie. Leeb 4 AX jest całkowicie kompatybilny z ISOBUSEM i może być używany na przykład ze znanym terminalem HORSCH.
Przy koncypowaniu opryskiwacza HORSCH Leeb 4 AX skupiano się przede wszystkim na dostosowaniu go do różnych sytuacji rynkowych. Grupą docelową są nabywcy, którzy zarówno w kraju, jak i za granicą stanowią duży potencjał. Do czasu urynkowienia opryskiwacza wiosną 2019 roku oraz później prowadzone będą intensywne prace nad jego dodatkowym wyposażeniem.

Źródło: Informacja prasowa Horsch.