Bez Pługa / Konkurs z Sumi Agro Polska rozstrzygnięty
Konkurs promujący insektycyd Inazuma 130 WG rozstrzygnięty! Firma Sumi Agro Poland nagrodziła 10 kreatywnych rolników cennymi nagrodami. Nagrodą główną w konkursie był motocykl Honda CB500F. Pozostałych 9 laureatów nagrodzonych zostało zestawami produktów Sumi Agro Poland do ochrony rzepaku.
 
Zasady konkursu były proste. Żeby wziąć udział w konkursie „Inazuma – podwójny cios w szkodniki rzepaku” wystarczyło kupić przynajmniej 1kg insektycydu Inazuma i do 30 kwietnia przesłać za pośrednictwem strony internetowej propozycję hasła wraz z dowodem zakupu. Uczestnicy konkursu mieli również za zadanie odpowiedzieć na pytanie „dlaczego warto stosować produkt Inazuma 130 WG do zwalczania szkodników w rzepaku ozimym?”. Wszystkie hasła konkursowe oceniało następnie jury powołane przez organizatora konkursu – firmę Sumi Agro Poland. Hasła poddawano ocenie pod kątem oryginalności i pomysłowości.– Kreatywność uczestników była ogromna, otrzymaliśmy bardzo różnorodne propozycje. Wybranie najlepszej było więc trudnym zadaniem. Spośród wszystkich przesłanych haseł, najwięcej punktów w głosowaniu uzyskało to przesłane przez Pana Tomasza Zająca z Sitna (woj. zach-pom.). Miło mi więc poinformować, że Pan Tomasz jest zwycięzcą konkursu „Inazuma – podwójny cios w szkodniki rzepaku!” – mówi Urszula Filipecka, Dyrektor Działu Marketingu Sumi Agro Poland.
 
Przypomnijmy, że główną nagrodą w konkursie był motocykl Honda CB500F. Pan Tomasz Zając nie krył radości podczas przekazania nagrody:
 
- Nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać, ale cieszę się bardzo. Motocykl przyda się w moim gospodarstwie – powiedział podczas przekazania nagrody Pan Tomasz Zając.Pan Tomasz na co dzień gospodaruje na powierzchni 350 ha, uprawia przede wszystkim rzepak ozimy, pszenicę ozimą, jęczmień browarny i jary. W tym roku rzepak wysiany został na powierzchni 145 ha.
 
- Rzepak przezimował dobrze. Wiosną pogoda była niestabilna, a presja szkodników wysoka. Postanowiłem, że wypróbuję nowy insektycyd od Sumi Agro – Inazuma 130 WG. Przekonała mnie zawartość dwóch substancji czynnych, przeanalizowałem sprawę i uznałem, że środek będzie działał szybko i długo. Inazumę zastosowałem na całej powierzchni uprawy rzepaku i nie zawiodłem się – mówi Pan Tomasz.
 
- Muszę powiedzieć, że nie był to mój pierwszy kontakt z firmą Sumi Agro, współpracujemy już od 5 lat. Do tej pory z powodzeniem stosowałem m.in. produkt Mospilan, głównie w fazie kwitnienia rzepaku i na łuszczyny. W tym roku również zastosowałem ten środek, ale już w dwuzabiegowym programie ochrony rzepaku od Sumi Agro, a więc do kwitnienia Inazuma 130 WG, a później standardowo w moim przypadku – Mospilan 20 SP. Nie miałem większych problemów ze szkodnikami – dodaje szczęśliwy zwycięzca.
 
– Pogoda tej wiosny nie sprzyjała zabiegom insektycydowym, jednak Inazuma 130 WG dzięki wyjątkowemu składowi zapewniającemu skuteczność  już od 5°C była chętnie wybierana przez polskich rolników. W bieżącym sezonie wiosennym, Inazuma 130 WG ochroniła ponad 100 tys. ha rzepaku. Inazuma 130 WG dzięki szerokiej rejestracji może być stosowana również jesienią, także w pszenicy ozimej do zwalczania mszyc. Nasz insektycyd jest ponadto jedynym na polskim rynku preparatem zarejestrowanym do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w rzepaku w zabiegu jesiennym. Obecnie trwa również rejestracja na śmietkę kapuścianą w rzepaku – podsumowuje Urszula Filipecka.
 
Pozostałe nagrody były równie wartościowe, kolejni zwycięzcy otrzymali zestaw produktów Sumi Agro Poland. Każdy zestaw składał się z 20 l fungicydu Yamato 303 SE oraz 1,2 kg insektycydu Mospilan 20 SP w nowych, wodnorozpuszczalnych woreczkach ułatwiających stosowanie.

Źródło: Informacja prasowa Sumi Agro Poland.