Bez Pługa / Lemken kontynuuje rozwój w segmencie opryskiwaczy polowych
Niemiecki producent przechodzi do kolejnego etapu rozwoju segmentu opryskiwaczy polowych, co stanowi bezpośrednie następstwo otwarcia fabryki w Haren na początku 2016 roku oraz udanego wprowadzenia na rynek zaczepianego opryskiwacza polowego Vega.


Firma stworzyła osiem nowych stanowisk inżynierskich w swoich działach rozwoju i testowania. Dział ochrony roślin został również przekształcony w odrębną jednostkę, kierowaną od 1 lutego przez 41-letniego Iljana Schoutena.Pochodzący z Holandii Schouten jest odpowiedzialny za rozwój i marketing w segmencie maszyn do ochrony roślin. Sprawuje także nadzór nad produkcją, sprzedażą oraz serwisem opryskiwaczy polowych. Na terenie zakładu Haren produkowane są nie tylko nowe modele Vega, lecz także opryskiwacze zaczepiane Albatros i Primus, zawieszane Sirius oraz zbiorniki przednie Gemini.

Iljan Schouten ma ponad 15-letnie doświadczenie w marketingu i zarządzaniu wyższego szczebla. Przez ostatnich sześć lat odpowiadał między innymi za wdrażanie na rynek maszyn do ochrony i nawożenia roślin oraz związanej z nimi elektroniki.

Jak informuje spółka, kwestią o znaczeniu priorytetowym dla dalszego rozwoju segmentu maszyn do ochrony roślin staną się prace nad samobieżnym opryskiwaczem polowym. W tym celu Lemken pozyskał partnera strategicznego, którym jest spółka Bräutigam. Dostarczy ona kabiny oraz podwozia dla samobieżnego opryskiwacza marki Lemken.


Oprac. P. Frąckiewicz na podst. mat. Lemken