Bez Pługa / Mikrochelat w rolnictwie ekologicznym
Trzy chelaty nawozowe z serii Mikrochelat – Mikrochelat Mn-13, Mikrochelat Cu-15 i Mikrochelat Zn-15 zostały 23 września 2016 roku zakwalifikowane przez IUNG-PIB w Puławach do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Preparaty zostały zamieszczone w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Obecnie na kwalifikację oczekuje Mikrochelat Fe-13.
Mikrochelaty to wysokiej jakości chelaty nawozowe w postaci ultragranulatu. Formułę ultragranulatu wyróżniają bardzo dobre właściwości użytkowe: szybka rozpuszczalność dzięki unikalnej strukturze, całkowita rozpuszczalność – roztwór powstały po rozpuszczeniu ultragranul jest pozbawiony osadu, bardzo dobra rozpuszczalność także w zimnej i twardej wodzie, brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą. Ponadto wysoka odporność na czynniki zewnętrzne podczas magazynowania (brak zbrylania).
Chelaty nawozowe Mikrochelat wyróżnia pełne schelatowanie, doskonała mieszalność z większością agrochemikaliów, bezpieczeństwo dla roślin, szybkie wchłanianie i przyswajanie przez rośliny. Serię tworzy 7 chelatów nawozowych: Zn-15, Cu-15, Mn-13, Fe-13, Fe-11, Fe-8 oraz Fe-6 o-o. Polecana jest w uprawie roślin do zabiegów dolistnych, doglebowych i fertygacji w celu skutecznego zapobiegania i likwidowania niedoborów: miedzi, żelaza, manganu i cynku.
INTERMAG ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości chelatów nawozowych. Sposób ich wytwarzania opiera się na technologii chronionej wieloma patentami. W 2015 roku firma otworzyła nowoczesną instalację do produkcji nawozów w postaci ultragranulatu.

Szczegółowe informacje na temat serii Miktochelat są dostępne na www.intermag.pl.

Źródło: INTERMAG sp. z o.o.