Bez Pługa / Milwaukee – narzędzia dla profesjonalistów
21 października br. w Studio Tęcza odbyła się konferencja prasowa marki Miulwaukee, podczas której zaprezentowano nowe elektronarzędzia heavy-duty amerykańskiego producenta. Firma kieruje swoją ofertę, obejmującą ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3500 akcesoriów, do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi.

Konferencję poprowadził Włodzimierz Zientarski. Pierwszy wystąpił Konrad Lewicki, dyrektor zarządu TTI na Europę Środkowo-Wschodnią, który przedstawił działalność Grupy TTI, reprezentującą w Polsce elektronarzędzia Ryobi®, Milwaukee® i AEG®, wiertła z węglików spiekanych DreBo®, urządzenia elektryczne stosowane na zewnątrz Homelite® i Ryobi® oraz urządzenia do pielęgnacji podłóg Royal®, Dirt Devil®, Regina® i VAX®. Obecnie TTI zatrudnia ponad 20 000 pracowników na całym świecie. Wchodząca w skład Grupy TTI, marka Milwaukee identyfikowana jest z profesjonalnymi elektronarzędziami heavy-duty i akcesoriami.

Magdalena Chrabik, dyrektor ds. marketingu, przedstawiła z kolei ideę sieci sklepów patronackich tzw. Heavy Duty Centre (HDC). Obecnie 10 takich sklepów poddawanych jest gruntownemu liftingowi wyposażenia i wizualizacji. Klienci Milwaukee uzyskują wsparcie wyspecjalizowanych zespołów Job Site Solutions. Ekipy JSS, wyposażone w charakterystyczne czerwone samochody z produktami marki, odwiedzają największe inwestycje budowlane w kraju, doradzając, w jaki sposób elektronarzędzia Milwaukee mogą ułatwić pracę. Dodatkowo w trosce o zachowanie ciągłości prac, TTI Poland uruchomił w połowie października nowy centralny serwis swoich urządzeń zlokalizowany w Warszawie. W porozumieniu z siecią sprzedaży oferuje on naprawę sprzętu w trzy dni robocze.

Na konferencji dowiedzieliśmy się również, że w październiku firma wprowadziła na polski rynek wzmocnioną i udoskonaloną linię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Obecnie dostępne są dwa modele wiertarko-wkrętarek Milwaukee M18FDD i M18FPD, w dwóch mechanicznych przełożeniach: 0-550 obr./min (duży monet obrotowy i mała prędkość) oraz 0-2000 obr./min (mniejsza moc, ale większa prędkość). Płynna regulacja prędkości obrotowej za pomocą włącznika spustowego na I i II biegu to standard produktów Milwaukee. W modelu FPD można dodatkowo włączyć mechaniczny udar (0–32 000 uderzeń/min), który pozwala na wiercenie w materiałach ceglano-betonowych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz nowej przekładni planetarnej maksymalny moment obrotowy wynosi aż 135 Nm. O wysokiej sprawności nowych wkrętarek Milwaukee, oprócz nowoczesnego silnika, decyduje także duży akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności aż 5,0 Ah. Ogniwa Milwaukee REDLITHIUM są nie tylko bardzo wydajne, ale także nadzwyczaj trwałe – wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez straty nominalnej pojemności. Kolejnym elementem, który wyróżnia nowe wiertarko-wkrętarki, jest inteligentna elektronika Milwaukee REDLINK PLUS, chroniąca baterie przed przeciążeniem czy nadmiernym rozładowaniem. Siłę dokręcania zmienia się za pomocą pierścienia z 22 ustawieniami. Jest też blokada sprzęgła do wiercenia. Mechanizm napędowy wyposażono w hamulec elektryczny, który zatrzymuje wiertło sekundę po wyłączeniu zasilania. Nowe wiertarko-wkrętarki Milwaukee zaopatrzono w solidny, jednoczęściowy metalowy uchwyt narzędziowy o rozwarciu szczęk od 1,5 do 13 mm. Uchwyt współpracuje z automatyczną blokadą wrzeciona.