Bez Pługa / Mzuri wybuduje fabrykę w Polsce
Brytyjski producent sprzętu do uprawy pasowej zapowiedział otwarcie fabryki w rejonie Bydgoszczy. Nowy zakład produkcyjny powstanie w wyniku umowy joint venture z polską spółką AN-AGRO.


Stanowić ma on odpowiedź na zaspokojenie szybko rosnącego pobytu na maszyny Mzuri. Sprzęt z polskiej fabryki trafiać ma do klientów z Europy Wschodniej i Środkowej. Na rynek brytyjski, skandynawski oraz zachodnioeuropejski kierowane będą natomiast produkty z obecnie funkcjonującego zakładu w Pershore.

Martin Lole - dyrektor zarządzający Mzuri, powiedział: "To bardzo ekscytujące czasy dla firmy.  W wyniku połączenia zasobów z AN-AGRO oczekujemy dalszej ekspansji na rynku europejskim. Marka Mzuri stale rośnie w siłę, a popyt na nasze maszyny nieustanni e się zwiększa, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Liczymy na wzrost naszej pozycji  w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Otwarcie nowej fabryki ułatwi nam sprawną obsługę tego obszaru. Dodatkowe moce produkcyjne  w Polsce odciążą fabrykę w Pershore, dzięki czemu będziemy mogli lepiej funkcjonować na dynamicznie rozwijającym się brytyjskim rynku”.oprac. Paweł Frąckiewicz