Bez Pługa / Na oponach Mitas przez jezioro Bajkał
Mitas, część grupy Trelleborg, we współpracy z rosyjską marką sprzętu rolniczego Rostselmash, zanicjowali ekspedycję mającą na celu podniesienie świadomości na temat wyjątkowego ekosystemu jeziora Bajkał w Rosji. W marcu 2017 we współpracy z magazynem National Geographic na zamarzniętym jeziorze Bajkał odbyła się sesja filmowo-fotograficzna. Skrajne warunki -25°C wymagały sprzętu najwyższej klasy, takiego jak ciągnik Versatile 2375 z systemem podwójnego montażu opon Mitas 520/85R42 AC85.
 
Jozef Rúček, Dyrektor Zarządzający Mitas w Rosji, mówi: "Podczas trwania projektu wykazaliśmy, że opony Mitas mogą działać niezawodnie i skutecznie w każdych warunkach. Na jeziorze Bajkał zostały poddane ekstremalnej próbie i dowiodły, że nawet w tak wymagających warunkach są partnerem, na którym mogą polegać rolnicy.”
„Rok 2017 to w Rosji  „Rok Ekologii". Dzięki tej inicjatywie pomogliśmy zwrócić uwagę na jezioro Bajkał i wierzymy, że nasz projekt stanowić będzie kolejny element w edukacyjnej mozaice na temat tego wspaniałego obszaru".
 
Grubość lodu na jeziorze Bajkał została przetestowana przez traktor Rostselmash o szerokości 5,5 m, ważący 11 690 kg wyposażony w opony Mitas AC85 z systemem podwójnego montażu. W marcu, kiedy miało miejsce przedsięwzięcie, lód na jeziorze Bajkał ma grubość około 1 metra, więc nie załamie się nawet pod ciężką maszyną rolniczą.


 

Mitas i Rostselmash są wieloletnimi partnerami biznesowymi. Mitas jest na rynku rosyjskim dostawcą oryginalnego wyposażenia ciągników uniwersalnych oraz sprzętu z górnej półki w opony. Mitas AC85, wykorzystana do ekspedycji na jeziorze Bajkał, jest trwałą oponą radialną o zbilansowanej charakterystyce do szerokiej gamy zastosowań, zarówno na polu, jak i na drodze Charakterystyczną cechą opony Mitas AC85 jest duża powierzchnia styku, aby zapewnić lepszą trakcję.


 
Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wydarzenia