Bez Pługa / Nowa seria siewników Maxidrill

Firma Sky Agriculture oferuje nowe siewniki MaxiDrill – modele z serii 10. Wprowadzone na rynek w 2002 r. szybkie uniwersalne siewniki rzędowe MaxiDrill są stale doskonalone. Pojemny zbiornik na materiał siewny zapewnia im dużą wydajność. Siewniki mogą wykonywać siew po orce, po minimalnej uprawie gleby czy na powierzchniach z resztkami roślinnymi. Istnieje również możlwiość połączenia siewu ziarna z wysiewem nawozu granulowanego lub wysiewu innych odmian ziarna, i to wszystko w różnych dawkach i na różnych głębokościach wysiewu.

Seria 10 obejmuje 25 modeli konfigurowanych „na miarę”. Mogą być one wyposażane nawet w trzy zbiorniki na wysiewany materiał. Dzięki temu możliwy jest wysiew wielu materiałów – nasion rośliny głównej i towarzyszącej, nawozu, mikrogranulatu lub środka ślimakobójczego. Każdy z trzech zbiorników zaopatrzony jest we własny elektryczny rozdzielacz, sterowany za pomocą elementów na konsoli w kabinie ciągnika.

Nowy zespół odkładania nasion i nawozu w glebie pozwala na umieszczanie materiałów na dwóch różnych głębokościach. W przypadku wysiewu trzech materiałów trzeci z nich może być odkładany na tej samej głębokości co pierwszy lub drugi. Zespół wysiewający został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu przepustowości konstrukcyjnej na potrzeby pracy w trudnych warunkach i na powierzchniach z licznymi resztkami roślinnymi. Docisk redlic tarczowych sięga 120 kg. Głębokość robocza regulowana jest centralnie. Kółka dociskowe można zdemontować, aby umożliwić użytkowanie siewnika w trudnych warunkach. Łożyska szyny siewnej są w pełni bezobsługowe. Gruntownie dopracowana została także konstrukcja narzędzi pracujących przed siewnikiem.