Bez Pługa / Nowe centrum logistyczne Pöttingera
Rozpoczęcie budowy nowoczesnego centrum logistycznego Świat części zamiennych Pöttinger nastąpiło 4. lipca 2016. W Górnej Austrii w miejscowości Taufkirchen / Tr., niedaleko głównej fabryki, powstaje na powierzchni blisko 3 ha nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 7.000 m2, które będzie stale dysponowało 50.000 pozycji części zamiennych i roboczych.

Budowa ta jest częścią dużego projektu rozbudowy głównej fabryki firmy. Nowy Świat części zamiennych ma być oddany do użytku  wiosną  2017. Pöttinger w ostatnich latach mocno inwestuje w swoje miejsca produkcyjne, aby móc sprawnie zaopatrzyć nowe rynki zbytu rynku międzynarodowego oraz sprostać rosnącym wymaganiom świata techniki rolniczej. ŚWIAT części zamiennych Pöttinger zamyka ofensywny projekt rozbudowy. 

Stała dostępność
Szybka i wieloletnia dostępność części jest podstawowym kryterium dla rolnika i przedsiębiorcy usługowego. Żeby móc ją zapewnić, ważna jest zarówno regionalna bliskość do klienta, dostępność przez lata, ale przede wszystkim nowoczesna i sprawna koncepcja logistyczna Nowy ŚWIAT części zamiennych będzie logistycznym centrum dystrybucyjnym na cały świat. Będzie dysponował zautomatyzowanym magazynem części małych jak również mechanicznym magazynem paletowym z łącznie 50.000 zmagazynowanych oryginalnych części zamiennych i roboczych – od najmniejszej uszczelki po kompletne ramy maszyn: dziennie magazyn będzie obsługiwał do 800 zleceń, a rocznie będzie rozsyłanych ok. 3,5 mln. różnorodnych artykułów.

„Centrum logistyczne nada nowy standard efektywności i niezawodności zaopatrzenia w części zamienne” - mówią z przekonaniem Heinz i Klaus Pöttinger. „Najwyższej jakości części zamienne i rozbudowana na całym świecie sieć serwisowa mówią same za siebie - z takim potencjałem możemy zapewnić naszym klientom optymalne i szybkie zaopatrzenie w części zamienne”.