Bez Pługa / Nowość w nawożeniu ekologicznym upraw
Firma AllOrganic wprowadziła na polski rynek innowacyjny, organiczny nawóz dolistny Organic Green Gold (OGG), wyprodukowany na bazie żywych alg (chlorella), do stosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Produkt może poprawić wydajność upraw nawet o 30%.

OGG to uniwersalny i całkowicie naturalny nawóz – efekt wieloletnich prac węgierskich biotechnologów. Nie posiada on sztucznych barwników i dodatków, jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Do jego produkcji wykorzystano algi chlorella – żyjące na ziemi od 2,5 mld lat, bogate w chlorofil oraz liczne minerały i pierwiastki śladowe. Zawarte w nich mikroelementy jonowe są bezpośrednio przyswajane przez komórki roślinne, tak więc rośliny nie zużywają energii, aby przetworzyć otrzymane składniki odżywcze. Działanie nawozu jest zatem natychmiastowe i skuteczne. 

OGG wspomaga procesy fotosyntezy (zawiera chlorofil alfa i beta) i metabolizm roślin, poprawia formowanie korzeni oraz kiełkowanie, wzmacnia także system odpornościowy. W przypadku suszy lub objawów niedoboru składników odżywczych, nawóz może być szybkim i skutecznym sposobem regeneracji rośliny. Szacuje się, że stosowanie OGG może poprawić wydajność upraw nawet o 30%. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy stosować sugerowaną ilość produktu oraz przestrzegać przerw pomiędzy kolejnymi zastosowaniami. Nawóz występuje w formie roztworu (do użytku domowego – spray) oraz w formie koncentratu.
Nawóz OGG spełnia kryteria produkcji organicznej i może być stosowany do wszystkich rodzajów upraw obejmujących: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo oraz uprawy roślin ozdobnych. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego i w 100% biodegradowalny. Po zastosowaniu nie wymaga kwarantanny. 

Wyłącznym dystrybutorem marki Organic Green Gold jest firma AllOrganic. Nawozy OGG są dostępne w firmowym sklepie internetowym www.esklep.all-organic.eu, a wkrótce pojawią się też w handlu tradycyjnym. Produkty OGG można także zakupić podczas targów rolniczych.