Bez Pługa / Nowy Rexor 630 „Black Hawk”
Kombajn do buraków Rexorze 630 zaprezentowany został po raz pierwszy na zeszłorocznych targach Agritechnica. „Black Hawk“ czyli "Czarny sokół" to szczególny model kombajnu w palecie produktów Grimme.
Rexor Black Hawk zbiera buraki z 6 rzędów jednocześnie. Model ten wyposażono w 3 sterowane osie napędzane za pomocą 625-konnego silnika. Black Hawk ma także zbiornik o ładowności 30 ton.
3-osiowy, samobieżny kombajn o długości 15,6 metra i wysokości 4 metrów wyposażono w ogławiacz, który potrafi odkładać liście zarówno z boku, jak i między rzędami, a zespół z lemieszami polderowymi ma możliwość regulacji głębokości roboczej dla pojedynczych rzędów.
Na pokładzie operator ma do dyspozycji zarówno nowy system obsługi ErgoDrive, jak i system zarządzania danymi CCI.ControlMobile. Dodatkowo funkcja VisualProtect wskazuje kierowcy na monitorze np. w przypadku utworzenia się zatoru, miejsce powstania zagrożenia.
Ta gigantyczna maszyna zapewnia wysoki komfort pracy operatora oraz możliwość wykonywania zbioru po zmroku dzięki jasnym reflektorom LED, 7 kamerom oraz dwóm monitorom ułatwiającym kontrolę nad kombajnem. Kombajn posiada szerokie ogumienie zapewniające optymalną ochronę podłoża: z przodu 800/70R38 i z tyłu 1000/55R32 Michelin CerexBib.
 
Tak prezentuje się specjalna edycja kombajnu Grimme Rexor 630: