Bez Pługa / Opolagra – największe targi w południowej Polsce

W dniach 10-12 czerwca po raz XIII-ty odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W 2015 odwiedziło ją 45.000 zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 470 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale.

 


Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.
Można powiedzieć, że tematem przewodnim tegorocznej Opolagry będą ładowarki. Niewątpliwą nową atrakcją (po raz pierwszy w Polsce) będzie MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia, którzy będą mogli również spróbować swoich sił na tym samym torze.
Bardzo bogaty będzie program pokazów tegorocznej Opolagry. Zwiedzający zobaczą pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, a Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. John Deere Polska z kolei zaprezentuje możliwość sterownia ciągnikiem z kabiny kombajnu. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Valtra Demo Tour.
„Wielki duch w małym sprzęcie”, czyli na co stać małe ładowarki rolnicze – taki tytuł nosi kolejny pokaz połączony z konkursem. Zaproszono do niego kilka firm dystrybuujących małe ładowarki rolnicze, przegubowe bez wysięgnika teleskopowego. Po części demonstracyjnej, możliwości prezentowanego sprzętu będą mogli sprawdzić zwiedzający.
Kolejna nowość Opolagry to Komis Maszyn Używanych, gdzie producenci i dealerzy oferować będą ciągniki, kombajny, maszyny zawieszane i ciągnione w atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt, malowniczy konkurs młodych hodowców, jak i pokaz pracy i wydajności paszowozów.
Nie zabraknie atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, w ramach konkursu Opolagry można z kolei wygrać agregat uprawowy firmy NAMYSLO. Te i inne atrakcje już 10-12 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim