Bez Pługa / Pług dłutowy w ofercie POM Brodnica
POM Brodnica po zmianie właściciela rozwija się w dynamicznym tempie, oprócz zmian wizerunkowych prowadzone są intensywne prace nad modernizacją dotychczasowych produktów ale także nad rozwojem nowych.

Wspólne stoisko Grupy Krukowiak na targach Agrotech to już trzecia wspólna prezentacja obu firm na ważnych targach – Krukowiak i POM Brodnica prezentowały się wspólnie na targach Agroshow w Bednarach, SIMA w Paryżu oraz właśnie w Kielcach. Dotychczas prezentowane były zmodernizowane wersje dotychczasowych produktów POM Brodnica, ale w Kielcach pojawiła się pierwsza duża nowość, która jednocześnie rozpoczyna nową linię produktową w ofercie firmy z Brodnicy – pług dłutowy.

Pług dłutowy to maszyna mająca w zamyśle zastąpić tradycyjny pług ale w nowoczesny sposób. Pług służy do spulchniania gleby do głębokości 50 cm jednak bez odwracania skiby, dzięki czemu glebie nadawana jest właściwa struktura bez niszczenia najbardziej wartościowej wierzchniej jej warstwy uprawnej. Pług dłutowy może być stosowany zarówno w uprawie tradycyjnej jak i uprawie uproszczonej (bezorkowej).

Zaprezentowany w Kielcach model miał szerokość roboczą 3 m przy siedmiu zębach roboczych. Każdy ząb zabezpieczony był hydraulicznym bezpiecznikiem non-stop (w standardzie zabezpieczenie ścinalne śrubowe). Głębokość robocza regulowana jest hydraulicznie przy wykorzystaniu wału doprawiającego. W ofercie pojawią się także inne szerokości robocze od 2,5 do 4 metrów. W zależności od warunków glebowych tego typu maszyny mogą wymagać ciągników o mocy od 250 KM wzwyż. 

Tekst i zdjęcie: Materiały prasowe POM Brodnica.