Bez Pługa / Pokos bez spulchniacza
Najnowsze rozwiązanie Pöttingera umożliwia po raz pierwszy formowanie pokosu bez zastosowania spulchniacza: przy pomocy specjalnego przenośnika ślimakowego pasza jest od razu po skoszeniu formowana w pokos. Modele NOVACAT 352 i NOVACAT A10 są oferowane z  CROSS FLOW.

Inspiracją do stworzenia tego rozwiązania były oczekiwania klientów, którzy potrzebowali niedrogiego i lekkiego systemu pozwalającego na formowanie pokosu, który mógłby być wykorzystywany również przy prostych kosiarkach tylnych. Pöttinger zrealizował te oczekiwania i skonstruował specjalny przenośnik ślimakowy CF (CROSS FLOW) formujący paszę w jeden pokos zaraz po skoszeniu. Zamknięta forma zapobiega utracie paszy. Lekka konstrukcja pozwala na prace z mniejszymi ciągnikami i na oszczędność paliwa. Nowe rozwiązanie Pöttingera stanowi również atrakcyjną, niedrogą alternatywę dla kosiarek ciąganych. Nie dochodzi tu do kontaktu z glebą, przez co nie ma zanieczyszczeń w paszy.Dużą zaletą ekonomiczną zaletą CLOSS FLOW  jest ograniczenie maszyn biorących udział w zbiorze paszy: zbiór następuje bezpośrednio przy pomocy prasy lub przyczepy zbierającej. W przypadku dużej masy cztery pokosy są odkładane w jednej 13 metrowy pokos.
Niecodzienna jest tu również elastyczność tego rozwiązania: przenośnik ślimakowy można ręcznie otworzyć. Daje to użytkownikowi duże możliwości w pracy np. w gospodarstwach, gdzie formowanie jednego pokosu jest stosowane tylko w przypadku jednej "kultury" (przykładowo żyto na zieloną masę).Wyjątkowe prowadzenie napędu
Napęd CROSS FLOW następuje od ostatniego dysku listwy tnącej przez kątową przekładnię zębatą, trzy paski klinowe i przegub podwójny. Wyjątkowe jest skośne ustawienie przenośnika ślimakowego. Taka konstrukcja umożliwia przesuwanie dużych ilości paszy na bok. Powstaje przy tym równomiernie ułożony pokos.

Czysta praca
Czyste pole, czysta pasza i żadnych strat: po prostu czysta praca. Zamknięta kapsuła CROSS FLOW zapobiega stratom: 100 % skoszonej paszy trafia na pokos. Rozwiązanie to jest szczególnie cenne przy koszeniu zielonego żyta. W opcji dostępny jest dodatkowy fartuch pokosu zawężający pokos. Możliwe jest również szerokie rozłożenie paszy: przez proste otworzenie kapsuły.

Wzrost wydajności
Dzięki łącznemu prowadzeniu pokosu uzyskuje się wyraźnie większą skuteczność pracy i wzrost wydajności całego procesu zielonych żniw. Łączenie pokosów zwiększa masę, także przy trzecim lub czwartym pokosie. W ten sposób przy szerokości roboczej 3,46 m można zebrać tyle masy, ile przy użyciu małej zgrabiarki centralnej (12 m).

Źródło: informacja prasowa Pöttinger