Bez Pługa / Rewolucja w myciu ciśnieniowym dla rolnictwa
Różnorodne potrzeby związane z hodowlą zwierząt i ryb, rolnictwem, winiarstwem czy leśnictwem wymagają specjalistycznego sprzętu czyszczącego. Nowy pistolet Easy!Force oraz nowy system złączy Easy!Lock pozwolą chronić i właściwie dbać o maszyny, obiekty gospodarcze, budynki dla zwierząt, zapewniając najlepsze wyniki w codziennej pracy, a ją samą czyniąc zdecydowanie łatwiejszą i skuteczniejszą.Utrzymanie czystości w gospodarstwie rolnym możemy podzielić na dwa podstawowe zagadnienia: zachowanie czystości i konserwacja maszyn rolniczych oraz sprzętu do produkcji rolnej a także dbałość o czystość i higienę bezpośrednio w zagrodzie i przy produkcji przetworów rolnych. Aby ułatwić usuwanie zanieczyszczeń takich jak: resztki nawozów, ziemia, zanieczyszczenia kojców, kurników, zagród, resztki owoców, warzyw czy różnego rodzaju pyły zalegające np. przy silosach, warto sięgnąć po nowy pistolet Easy!Force.Chociaż podstawowa zasada działania urządzeń wysokociśnieniowych jest zawsze taka sama, wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ujawniają się podczas długiej pracy. I nie chodzi tu o wpływ parametrów technicznych, maksymalnego ciśnienia roboczego czy wydatku wody. Wydajne i efektywne czyszczenie jest ściśle powiązane z ergonomią sprzętu, odpowiedzialną za komfort obsługi urządzenia.Firma Kärcher dokonała przeglądu urządzeń wysokociśnieniowych z własnej oferty kierowanej dla profesjonalistów w tym rolników, pod kątem wyników badań nad ergonomią. Stało się jasne, iż można jeszcze poprawić komfort pracy urządzeniami Kärcher, w kluczowym dla obsługującego elemencie jakim jest pistolet wysokociśnieniowy. Korzystanie z niego przez długi czas, niezbędny do wyczyszczenia dużych mocno zabrudzonych powierzchni, wymagało do tej pory naprawdę dużej koncentracji obsługującego i stałego, męczącego nacisku na spust. Wysoki uchwyt spustu oraz siła odrzutu powodowały przemęczanie mięśni dłoni, co mogło skutkować skurczami oraz gorszą kontrolą nad lancą i w efekcie, częstszymi przerwami w pracy. Wśród odpowiedzi ankietowanych często przewijał się problem zmiany ustawień oraz wymiany osprzętu, jako czynności czasochłonnych i żmudnych. Złączki niekiedy bywają niepotrzebnie skomplikowane i trudne do odblokowania, co irytująco wydłuża czas podpięcia węża lub wymiany lancy. Nieszczelne zawory, powodujące ciągłe kapanie i spadek ciśnienia, stanowią kolejne utrudnienie.W nowym pistolecie Easy!Force wprowadzono najbardziej znaczącą innowację – spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu wysokim ciśnieniem. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni.
To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje się siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu Jedynie odblokowanie pistoletu wymaga użycia palca wskazującego, ale nie w sposób ciągły (wystarczy raz nacisnąć). Aby siła odrzutu mogła sprawnie działać na korzyść operatora, lanca, pistolet i spust zostały tak zaprojektowane, aby prowadzić ją w sposób liniowy do ramienia. Tym samym siła potrzebna do kontrolowania lancy zostaje przeniesiona ze słabszych i łatwo męczących się mięśni dłoni na znacznie silniejsze i bardziej wytrzymałe wyższe partie mięśniowe ramion. Trzymając łokieć zgięty w odpowiedni sposób, pod kątem od 90° do 120°, praca nowym pistoletem staje się niemalże bez wysiłkowa. Nowa konstrukcja ułatwia również zatrzymanie natrysku wody. Wystarczy tylko lekko rozluźnić dłoń, żeby spust odskoczył do pozycji spoczynku. Aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu, blokada bezpieczeństwa włącza się automatycznie przy każdej przerwie w pracy.
Dla wygody użytkowania przez osoby lewo- i praworęczne pistolet jest symetryczny, a do tego istnieje możliwość wyposażenia go w obrotowy uchwyt kątowy. Takie ułatwienia, podczas pracy z ciśnieniem 250 barów i pod dużym obciążeniem, mają kluczowe znaczenie. Przyczynia się to do znacznego rozluźnienia mięśni ramion, zwłaszcza, że istnieje możliwość wygodnego oparcia pistoletu o ciało pod zalecanym 8 stopniowym kątem.Pistolet Easy!Force jest dostępny w dwóch wersjach: Easy!Force oraz Easy!Force Advanced. W wersji Easy!Force pistolet posiada bardzo wysokiej klasy zawór ze stali szlachetnej. W wersji Advanced pistolet posiada zawór, który jest teraz wykonany z ceramiki, co daje lepsze efekty i zapewnia większą szczelność i trwałość zaworu (trwałość zwiększona o 400%). Testy potwierdziły, że pistolet Easy!Force Advanced jest o ponad pięć razy bardziej wytrzymały, niż inne produkty tej kategorii.
W rolnictwie, gdzie do wykonania wszystkich prac czyszczących potrzebujemy zwykle sporo czasu, praca nowym pistoletem to wygoda, lepsza ergonomia, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo, dzięki intuicyjnej blokadzie, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu.

Nowy system złączy Easy!Lock
Firma Kärcher wykorzystała sposobność jaka nadarzyła się w związku z produkcją nowego pistoletu, by dokonać dalszych ulepszeń. W rezultacie tych działań zmieniono złącza pistoletu w ten sposób, że teraz aby podłączyć różnego rodzaju elementy np. wąż czy lancę wystarczy jeden obrót 360 stopni. Zawdzięczamy to zmienionym gwintom o nazwie Easy!Lock Innowacyjny system połączeń mieści w sobie zalety szybko-złączki (szybkość połączenia) i łączenia z gwintem (niezawodność, bezpieczeństwo i stabilności). Dzięki opatentowanej konstrukcji Easy!Lock system drastycznie zmniejsza czas nawet do 5x podłączania i rozłączania w porównaniu do tradycyjnych systemów gwintowych zachowując jednocześnie trwałość i wytrzymałość. Łącznie zmieniono 476 akcesoriów i wyposażono je w nowe gwinty. Dzięki specjalnym adapterom nowy pistolet może być również połączony ze starszymi modelami urządzeń. Dzięki adapterom możemy dowolnie łączyć elementy ze sobą, co sprawia, że mamy bardzo wiele nowych możliwości).
Pistolet Easy!Force będzie w standardowym wyposażeniu nowych profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych HD/HDS.
Więcej na stronie www.karcher.pl

Źródło: mat. prasowe K
ärcher Team