Bez Pługa / Rozstanie Korbanka z koncernem AGCO
Od stycznia 2018 r. Korbanek Sp. z o.o. nie będzie oficjalnym dystrybutorem wchodzących w skład koncernu AGCO marek: Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Fella.
 
Zachodni koncern wzorem firmy Claas, która rozwiązała umowę z ówczesnym Domem Handlowym Henryki i Pawła Korbanków w 2009 r., będzie tworzył własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Fendt oraz Massey Fergusson. Obecnie w Polsce AGCO dysponuje własną siecią sprzedaży ciągników Challenger i Valtra. Rozwiązanie umowy z firmą z Tarnowa Podgórnego stanowi część strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu. Od stycznia 2018 r. Korbanek Sp. z o.o. nie będzie oficjalnym dystrybutorem wchodzących w skład koncernu AGCO marek: Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Fella.
 
Dystrybutor z Tarnowa Podgórnego zapewni w okresie przejściowym usługi serwisowe dla sprzedawanych wcześniej maszyn marek Massey Ferguson i Fendt. Koncern AGCO i firma Korbanek będą kontynuować współpracę do końca tego roku. W okresie przejściowym dystrybutor maszyn z Tarnowa Podgórnego zapewni obsługę serwisową oraz dostawę części dla klientów posiadających ciągniki i kombajny zbożowe marek Fendt oraz Massey Ferguson. Oferta ta jest możliwa dzięki nowym dyrektywom unijnym, jakie wejdą w życie od 2018 r. Zgodnie z nimi producenci ciągników i maszyn rolniczych będą musieli udostępniać także nieautoryzowanym serwisom dokumentację niezbędną do wykonywania napraw. Dzięki temu spółka ma zapewnione możliwości świadczenia usług serwisowych dla sprzedawanych wcześniej przez siebie maszyn.

Tekst i zdjęcia: dr inż. Jacek Skudlarski