Bez Pługa / Sumi Agro Poland i Agrosimex zapraszają na piknik sadowniczy

Już w najbliższy piątek, 3 czerwca br. w gospodarstwie sadowniczym Pana Arkadiusza Dębeckiego w Gośniewicach 60 k. Warki odbędzie się piknik sadowniczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. 

 

W gospodarstwie sadowniczym w Gośniewicach zlokalizowane jest pokazowe centrum murarkowe Sumi Agro w Polsce. Tworzy je obecnie 6 skrzyń, w których gniazduje murarka ogrodowa. Wczesną wiosną skrzynie wypełniono rurkami trzcinowymi i zaopatrzono w 3 tysiące kokonów murarki ogrodowych. Zabieg ten zapewnił doskonałe zapylenie plantacji, którego dokonywało aż 18 tysięcy dzikich pszczół (samic wygryzionych z kokonów).
 
W trakcie spotkania firma Sumi Agro Poland podsumuje IV edycję akcji „Budujemy populację owadów zapylających®”. Firma zaprezentuje efekty działań edukacyjnych, których celem jest popularyzacja wiedzy na temat znaczenia owadów zapylających w produkcji rolniczej i ogrodniczej. Firma kolejny już raz udowadnia dlaczego warto zapewnić owadom zapylającym optymalne warunki rozwoju oraz korzystać ze środków ochrony roślin bezpiecznych dla entomofauny zapylającej i pożytecznej.
Gość specjalny, dr Dariusz Teper z Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, przedstawi problemy związane z zapylaniem w sezonie 2016 oraz zaprezentuje możliwości poprawy sytuacji.
 
Doradcy z firm Sumi Agro Poland i Agrosimex będą podpowiadać jak prawidłowo dbać o plantacje sadownicze. Zbigniew Dąbrowski z Sumi Agro Poland opowie jak zwalczać szkodniki w sadach, a Robert Binkiewicz z Agrosimex przedstawi bieżące zalecenia ochrony sadów z uwzględnieniem przerzedzania zawiązków. Dla gości przygotowano specjalne plenerowe stoiska prezentacyjne, gdzie będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizatorów i obejrzeć demonstracyjne ule pokazowe.
 
Uczestnicy pikniku będą mieli również okazję wziąć udział w muzycznych i kulinarnych atrakcjach wieczoru. Organizatorzy zapraszają do degustacji specjalnych dań z grilla oraz wspólnego biesiadowania przy muzyce. Piknik sadowniczy Sumi Agro Poland i Agrosimex ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich sadowników, którzy chcą poznać nowości w branży ochrony sadów oraz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami w gronie ekspertów i praktyków.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.