Bez Pługa / Targi KoneAgria 2017
12 października w fińskim Tampere rozpoczęły się targi KoneAgria 2017. Na targi udała się kilkuosobowa delegacja polskiego rolnictwa. Wydarzenie stwarza okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa z Finlandii.
 
Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 12-14 października 2017r., a główny nacisk położony jest na hodowlę trzody chlewnej i drobiu. „Będzie możliwość zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne fińskich firm oferujących rozwiązania nie tylko dla hodowli ale również upraw. Wiele z tych firm przygląda się Polsce, szukają tutaj dystrybutora. To szansa dla polskich firm dystrybucyjnych.” – mówi Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandi w Polsce.

 

Targom towarzyszy wizyta kupców i dziennikarzy, w tym z Polski. Fińska agencja FINPRO zorganizuje dla nich seminarium Innowacje w technologiach rolniczych z Finlandii, prezentujące najnowsze technologie i rozwiązania fińskich firm. W trakcie seminarium swoje innowacje zaprezentują: Antti-Teollisuus, EL-HO, Farmtools, Figen, JPT-Industria, Junkkari, Maaselän Kone, Palax Ylistaron Terästakomo, PEL-Tuote, Pellon Group, Raniplast, oraz Suokone.
 


Rozwiązania przyjazne dla środowiska w sektorze rolnictwa z Finlandii
Fińskie firmy oferują szereg maszyn i rozwiązań dla ekologicznego rolnictwa i hodowli zwierząt. Na przykład Pellon Group opracowała innowacyjny system przetwarzania obornika dla gospodarstw prowadzących hodowlę bydła i trzody chlewnej, który wykorzystuje technologie wspomagane mikrobiologicznie.
Pellon Biosampo to przyjazny dla środowiska system przetwarzania obornika, który poprawia wykorzystanie składników odżywczych w gospodarstwie, zapewnia lepszą logistykę, usuwa zapach i bakterie z gnojowicy, oraz zmniejsza emisję amoniaku”, mówi Harri Muilu, Dyrektor Sprzedaży Pellon Group.
Wydajne siewniki kombinowane firmy Junkkari rozmieszczają nasiona i nawóz w glebie z dużą precyzją a dodatkowo wykonują wałkowanie. „Dzięki temu wzrasta wydajność upraw, oraz uzyskujemy oszczędność czasu i energii”, mówi Toni Ruokoja, Kierownik ds. Eksportu w firmie Junkkari.
Firma Avant opracowała dwa modele w pełni elektrycznych i bezemisyjnych ładowaczy zasilanych akumulatorowo. Model e5 jest wyposażony w akumulatory kwasowo-ołowiowe, natomiast model e6 jest napędzany akumulatorami litowymi.
Nowy, łatwy w użyciu podłokietnik SmartTouch firmy Valtra został zaprojektowany z myślą o rolnikach, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki w produkcji rolnej. Dziewięciocalowy ekran dotykowy umożliwią łatwą konfiguracje elementów sterujących ciągnika i zapewnia dostęp do całej gamy narzędzi rolnictwa precyzyjnego.Troska o jakość i bezpieczeństwo
Fińskie technologie rolnicze słyną na całym świecie ze swej jakości.  Prawie wszystkie fińskie firmy z branży rolniczej posiadają certyfikaty ISO 9001:2008, a szereg firm posiada również certyfikaty środowiskowe 14001:2004.
Reputacja Finlandii jako zaufanego dostawcy produktów techniki rolniczej wynika z ciągłego inwestowania przez fińskie firmy w badania i rozwój, kontrolę jakości i testy produktów, w celu opracowania bardziej wydajnych, przyjaznych środowisku i bezpieczniejszych innowacji”, stwierdza Elina Puszkarzewicz, Dyrektor ds. Programu „Agrotechnology from Finland.
Jeśli nie wszystkim zainteresowanym uda się wybrać do Tampere, zapraszamy do naszego biura w Warszawie. Pomożemy Państwu zapoznać się z nowościami technologicznymi z Finlandii i nawiązać kontakt z dostawcami.” – mówi Piotr Hajdecki. „Jest jeszcze jedna możliwość – program ‘Agrotechnology from Finland’ będzie miał swoje stoisko podczas listopadowych targów AGRITECHNIKA 2017 w Hannowerze. Wszystkich zainteresowanych rozmowami/prezentacjami prosimy o kontakt. Zainteresowanym zaaranżujemy indywidualne spotkania z przedstawicielami firm.” – dodaje Hajdecki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony 
bezpluga.pl/galeria, gdzie znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.
 
Źródło: Informacja prasowa Finpro Oy