Bez Pługa / Technologia New Holland PLM™
Technologia New Holland PLM wykorzystuje inteligentne prowadzenie autonomicznych ciągników koncepcyjnych NHDRIVE, poprawiając tym samym efektywność w rolnictwie.
 

System automatycznego zawracania na końcu rzędu IntelliTurn zaprezentowany na targach SIME 2017 wykorzystuje technologię NHDRIVE:
  • System automatycznego zawracania naśladuje działania operatora.
  • Proste i intuicyjne ustawienie wykorzystuje istniejące parametry, aby ułatwić działanie.
  • Maksymalizuje efekwtyność w polu, ponieważ operator może skupić się na zadaniu.

 Podniesienie wydajności pracy poprzez zastosowanie obsługa odbiornika średniego zasięgu PLM Cygnus-A i poprawienie platformy IntelliSteer Lite:
  • Doskonałe do sterowania wspomaganego przez IntelliSteer LITE oraz wykonywania mapowania pól.
  • Obsługuje sygnały korekcji New Holland PLM1 (dokładność +/- 15 cm) i PLM2 (dokładność +/-5 cm) wraz z PLM Connect RTK (+/- 2,5 cm). Korekcje WAAS i EGNOS równie są obsługiwane.
  • W 2017 roku wprowadzono poprawioną obsługę pojazdów, aby zapewnić klientom elastyczność - ciągniki New Holland T4, T5, T6, T7, T8 i T9, Kombajny rolnicze New Holland, wiele starych pojazdów New Holland oraz rozwiązań stosowanych z flotami mieszanymi.
 
Otwarty system PLM umożliwia bardziej zaawansowaną i wygodniejszą obsługę naprowadzania maszyn rolniczych na pokos.
  • Zintegrowany system automatycznego prowadzenia IntelliSteer marki New Holland obsługuje większą liczbę pokosów i linii prowadzenia, aby zwiększyć kompatybilność we flotach o różnych szerokościach roboczych narzędzi towarzyszących.

 
PLM Connect Telematics dodaje dwukierunkową obsługę pliku ISOXML
  • Zwiększona kompatybilność zapewniająca użytkownikom prostotę obsługi.
New Holland wprowadza wiele udoskonaleń do portfolio produktów PLM™, w wielu wypadkach prowadzących do pomysłu autonomicznych traktorów NHDRIVE, przedstawionego w 2016 r. W 2017 r. projekt NHDRIVE zostanie udostępniony pierwszym klientom pilotażowym. „Po otrzymaniu srebrnego medalu za innowacyjność na targach SIMA w 2016 roku jesteśmy w położeniu umożliwiającym rozpoczęcie prób klienckich, aby dokładniej zrozumieć, w jaki sposób autonomia pomoże klientom rynku rolniczego na całym świecie” powiedział Dan Halliday, kierownik Zarządzania produktem PLM w New Holland. „Utworzymy silną więź partnerską z naszymi klientami, aby zrozumieć, w jakich miejscach można najlepiej zastosować tą technologię oraz jak wpływa na tradycyjne rolnictwo.”
Na targach SIMA, na stoisku New Holland prezentowany jest ciągnik T7.315 NHDRIVE.
W 2017 roku marka New Holland wykorzysta technologię NHDRIVE we wszystkich swoich produktach. Łatwo transferowana technologia będzie widoczna w ciągnikach T8, T7 oraz T4.
 
System automatycznego zawracania na końcu rzędu IntelliTurn zaprezentowany na targach SIME 2017 wykorzystuje technologię NHDRIVE.
 
System, które będzie udostępniony dla ciągników w I kwartale 2017 r. oraz dla maszyn żniwnych na koniec tego roku, naśladuje działania operatora i umożliwia uruchomienie automatycznego zawrócenia w punktach wywoławczych ostatniego pokosu, poprzeczniaka lub granicy.
Rozwój NHDRIVE podjęto mając na uwadze, iż autonomia to punktu, w którym łączą się wszystkie elementy. W trakcie pokonywania tej drogi do autonomii, na rynek będą wypuszczane kolejne funkcje. IntelliTurn jest bardzo mocnym krokiem w tym kierunku. Produkt nie jest zwykłym systemem automatycznego zawracania, będzie naśladował rzeczywiste zachowanie operatora na poprzeczniaku, w ten sposób znacznie redukując jego zmęczenie i zwiększając produktywność. Ten produkt jest najbardziej inteligentnym rozwiązaniem od uruchomienia automatycznego naprowadzania, oferuje rolnikom bardzo intuicyjne ustawienie i prostotę działania.


 
Podniesienie wydajności pracy obsługa poprzez zastosowanie odbiornika średniego zasięgu PLM Cygnus-A i poprawienie platformy IntelliSteer Lite.
 
Poprawiona obsługa pojazdów i obsługa odbiornika DGPS średniej dokładności jeszcze bardziej wzmacnia linię produktów IntelliSteer LITE oferowanych w 2017 roku. Odbiornik PLM Cygnus-A zapewnia obsługę sygnałów korekcyjnych EGNOS oraz PLM1, PLM2 i PLM Connect RTK.


SIMA również jest świadkiem wprowadzenia na rynek markowych sygnałów korekcyjnych marki New Holland, obsługujących odbiornik Cygnus-A. PLM1 i PLM2 zapewniają poziom dokładności odpowiednio 15 cm i 5 cm, które będą dostępne w sieci salonów New Holland.
Uzupełniając flagowy system automatycznego naprowadzania IntelliSteer, IntelliSteer LITE z odbiornikiem PLM Cygnus-A oferuje rozwiązania bardziej dostępne cenowo, wykorzystujące napędy elektryczne. Interfejs użytkownika za pomocą wyświetlacza IntelliView IV, naśladuje flagowy produkt IntelliSteer tak, aby rolnicy mogli płynnie przejść proces ustawiania i nauczania działania. To oznacza rozwiązanie sterowania PLM w każdym zastosowaniu. Odbiornik PLM Cygnus-A jest również doskonałym rozwiązaniem do mapowania pól.
 
Otwarty system PLM umożliwia bardziej zaawansowaną i wygodniejszą obsługę naprowadzania maszyn rolniczych na pokos.
 
SIMA 2017 jest świadkiem rozszerzenia obsługi IntelliSteer w zakresie prowadzenia w linii prostej podczas pokosu. Wpasowuje się to w otwartą strategię marki New Holland oraz system PLM dający klientom wybór i umożliwiający zarządzanie flotą maszyn o różnych szerokościach roboczych. Ten dodatek stanowi kolejny przykład umożliwiania rolnikom zwiększenia kompatybilności w ich flotach.
 
PLM Connect Telematics dodaje dwukierunkową obsługę pliku ISOXML
 
System PLM Connect umożliwia kompatybilność z różnymi typami danych i standardów. W 2016 roku ulepszenia IntelliView IV umożliwiły dwukierunkowe dzielenie plików ISOXML dzięki wykorzystaniu pamięci USB lub dzięki bezprzewodowemu przesyłaniu danych PLM Connect. Zgodnie z otwartą strategią marki New Holland, klient ma wybór w zakresie systemów bezpieczeństwa i nie ograniczając ich do określonych typów danych i sposobów ich przekazywania. ISOXML to standard międzynarodowy, w którego tworzenie marka New Holland jest zaangażowana – jego obsługę również dodano do zestawu PLM Connect.

Źródło: mat. prasowe New Holland