Bez Pługa / Uprawa w paski agregatem Salvis

Strip-till staje się w Polsce coraz popularniejszy, szczególnie w siewie rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Na rynku przybywa rozwiązań zarówno od zagranicznych producentów, jak i polskich. Najnowszym z nich jest agregat Salvis firmy Agro-Masz.

 
Salvis wykonuje kilka czynności w jednym przejeździe, co oszczędza czas i paliwo niezbędne do wykonania uprawy. Pneumatyczny siewnik wyposażony jest w dwa rzędy kół dogniatająco-wyrównujących. Przednie koła przygotowują glebę i
zapobiegają zapadaniu się siewnika na lekkiej glebie. Drugi rząd wyrównuje glebę przed sekcją wysiewającą. W skład sekcji uprawowej wchodzi 9 talerzy tnących z zabezpieczeniem sprężynowym oraz 9 zębów z zabezpieczeniem i regulacją hydrauliczną, do których przymocowane są rury odpowiedzialne za transport nawozu ze zbiornika do gleby. Głębokość pracy jest regulowana hydraulicznie i maksymalnie wynosi 25–30 cm.
 
Sekcja wysiewająca wyposażona została w 9 podwójnych redlic dwutalerzowych, których talerze mają średnicę 340 mm. Redlice wycinają w glebie równy rowek wysiewu bez wciskania resztek pożniwnych w podłoże. Podwójny aparat wysiewający zwiększa równomierność wysiewu, a zespół rolek dogniatająco-kopiujących zagęszcza pas gleby, zapewniając lepsze podsiąkanie wody i optymalne warunki do wschodu nasion.
Salvis wyposażony został w zbiornik nasion o pojemności 2050 litrów oraz zbiornik nawozu o pojemności 1750 litrów. Zbiornik nawozu wykonano z blachy kwasoodpornej. Napęd wentylatorów zasilany jest z hydrauliki ciągnika.
 
Dane techniczne:
·         szerokość robocza 3 m,
·         9 talerzy tnących z zabezpieczeniem sprężynowym,
·         9 zębów z zabezpieczeniem i regulacją hydrauliczną,
·         2 rzędy kół ugniatająco kopiujących,
·         9 podwójnych redlic dwutalerzowych z rolkami dogniatająco-kopiującymi,
·         podwójny aparat wysiewający,
·         wentylator hydrauliczny,
·         komputerowy system zarządzania wysiewem,
·         płynna regulacja wysiewu,
·         szerokość pasa wysiewanego przez redlicę 12 cm.
 
Model Szerokość [m] Waga [kg]* Moc
[KM]
Liczba zębów [szt.] Liczba talerzy Liczba redlic
Salvis 3800 3 5200 180–220 9 9 9
 
 


 


 Poniżej film prezentujący agregat Salvis:
 https://www.youtube.com/watch?v=3D8Jr4VYqQw