Bez Pługa / Zetor dla zwycięzcy konkursu KRUS
W tym roku rozpoczęła się 14 edycja corocznego konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na terenie Polski. Główny zwycięzca tradycyjnie otrzymuje ciągnik rolniczy. W tym roku rolnik, który najlepiej spełni kryteria konkursu, odbierze maszynę produkcji ZETOR TRACTORS – a mianowicie MAJOR 80 o mocy 75 koni mechanicznych, z napędem na cztery koła oraz rewersyjną czterobiegową w pełni zsynchronizowaną skrzynią biegów.
 

 W konkursie organizowanym przez KRUS - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016 mogą uczestniczyć rolnicy z całej Polski, zarówno z małych jak i dużych gospodarstw rolnych. Obecnie trwa ocena zgłoszonych uczestników. Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa w rolnictwie i ma zachęcać rolników do zwrócenia uwagi na ten niezwykle ważny temat.
 
„Jesteśmy zaszczyceni, że ZETOR Major 80 będzie w tym roku główną nagrodą w tym ważnym konkursie, który wspiera bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Co roku wydarza się szereg poważnych wypadków, w których ofiarami są często dzieci, dorośli i zwierzęta. Wszystko, co może pomóc zminimalizować zagrożenia, zasługuje na naszą uwagę i najwyższą nagrodę," mówi  Arkadiusz Fułek, prezes zarządu  ZETOR POLSKA Sp. o.o.
 
Bezpieczeństwo to ważna kwestia dla marki ZETOR, która modyfikuje swoje maszyny w taki sposób, aby spełniały rygorystyczne normy bezpieczeństwa. ZETOR wprowadził pierwszy na świecie seryjną kabinę bezpieczeństwa z poziomem hałasu poniżej 85 dB, co było możliwe dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu mocowania kabiny na silentblokach. Również dziś ZETOR skupia się na bezpieczeństwie nie tylko podczas  produkcji, ale także stosując ścisłą kontrolę każdego ciągnika po opuszczeniu hali produkcyjnej oraz stosując wiele rozwiązań z zakresu ergonomii i bezpiecznej eksploatacji swoich wyrobów.
 
Zwycięskie gospodarstwo, które zostanie wyłonione w konkursie i zdobędzie pierwsze miejsce będzie ogłoszone na targach Agroshow w Bednarach, które odbędą się w tym roku od 23 do 26 września. W konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w ostatnich latach udział wzięło ponad 16 000 gospodarstw i ilość ta wzrasta z każdym rokiem.