Bez Pługa / Zetor poszerza portfolio produktowe
ZETOR, znany czeski producent maszyn rolniczych, istnieje na rynku od 1946 roku. Do dziś sprzedano ponad 1,2 miliona ciągników tej marki. Ciągniki Zetor ułatwiają swoim użytkownikom pracę i oszczędzają energię oraz środki finansowe, a dzięki własnemu ośrodkowi produkcyjnemu i rozwojowemu w Brnie pojazdy te są nieustannie modernizowane. Ciągniki Zetor są wyposażane zarówno w silniki własnej produkcji jak również w silniki marki Deutz AG. Zetor Tractors obecnie oferuje cztery serie modelowe: Major, Proxima, Forterra i Crystal.
Na targach Agritechnica w Hanowerze firma Zetor Tractors a.s. zaprezentowała swoją strategię na przyszłość, której celem jest zwiększenie liczby serii modeli z obecnych czterech do sześciu. Już w roku 2013 spółka Zetor Tractors a.s. poszerzyła portfolio o gamę modeli Major, a w roku 2015 wprowadziła nowy wariant– Crystal.
 
Designerska nowość Zetor by Pininfarina
Ideą Zetor by Pininfarina jest ucieleśnienie doskonałej kombinacji siły, dynamiki i emocji oraz zachowanie ergonomii i praktycznego zastosowania maszyn, jakimi bez wątpienia są traktory. Zetor by Pininfarina łączy poszczególne elementy w modułowy design, który można przenieść na linie modeli traktorów Zetor. Firma zmierza do tego, by designerski kierunek wprowadzić do wszystkich linii modeli ciągników, nie tylko obecnych, ale i przyszłych.
 
Sukces Zetor Crystal
Kolejny sukces na targach Agritechnica marka Zetor odniosła dzięki najnowszemu modelowi Zetor Crystal. Jako jedna z trzech maszyn był nominowany do finalu konkursu „Machine des Jahres 2016” w kategorii średniej. O wyniku tego konkursu decydują bezpośrednio na targach dziennikarze i eksperci. Zetor Crystal cieszy się uznaniem również na innych światowych rynkach, np. w Irlandii, Mołdawii czy też na czeskich targach rolnictwa Ziemia-żywicielka (czes. Země živitelka).
 
Rozszerzanie portfela modeli traktorów
Firma Zetor Tractors A.S podczas targów Agritechnca przedstawiła również podstawy nowej linii modeli traktorów. Chodzi o maszynę z trzycylindrowym silnikiem o mocy 49 KM. Traktor będzie wyposażony w  manualną, w pełni zsynchornizowaną ośmiobiegową skrzynię biegów oraz maksymalną prędkość 30 km/h. Nowe trzycylindrowe traktory znajdą swoje zastosowanie zwłaszcza  na małych gosodarstwach oraz wśród rolników-hobbystów. Zetor Tractors a.s. poinformował również o rozszerzeniu linii modeli Major o dwa nowe produkty. Zaoferują klientom czterocylindrowe silniki o mocy 75,3 KM oraz więcej wariantów skrzyni biegów. Maszyny zostaną zaopatrzone w skrzynię z dwunastoma biegami do przodu i dwunastoma biegami wstecznymi, bądź w skrzynię o zakresie 24 prędkości do przodu i 12 prędkości wstecz, która obsługiwana będzie za pomocą dwustopniowego wzmacniacza momentu (PowerShift) oraz hydraulicznego rewersora (PowerShutt). Maszyny będą osiągać prędkość 40 km/h. Planowany jest również redesign elementów do obsługi w kabinie. 
 
Program produkcyjny
W związku ze wzbogaceniem portfolio produktowego oraz planami rozwoju firmy, Zetor Tractors a.s. przykłada szczególną uwagę do poszerzania sieci dealerów. Firma kładzie  nacisk na poszukiwanie nowych partnerów handlowych w Europie Zachodniej.